Finanse są sferą, którą warto mieć pod kontrolą. Pomaga nam w tym planowanie wydatków oraz rozsądne gospodarowanie budżetem, wynikające ze świadomości swoich realnych możliwości finansowych. W życiu jednak zdarzają się sytuacje nieprzewidziane, kiedy aktualnie posiadany budżet okazuje się niewystarczający. Bywa, że nie ma możliwości skorzystania z pomocy znajomych, a jednocześnie nie chcemy podejmować długofalowego zobowiązania kredytowego w banku. Właśnie w takich sytuacjach skorzystanie z pożyczki online może okazać się optymalnym rozwiązaniem.

Zasady pożyczki online

pozyczkaOferta pożyczkowa na rynku jest bogata, dlatego wybór tej najkorzystniejszej powinien być poprzedzony porównaniem propozycji kredytowych i wnikliwym zapoznaniem się z zasadami umów.  Plusem pożyczki online jest krótkoterminowe zobowiązanie – pożyczamy określoną kwotę zwykle na miesiąc i jeśli zwracamy w terminie – nieprzewidziane koszty nie powinny nas niepokoić. Kwota prowizji i odsetek powinna być jasno sprecyzowana w umowie pożyczki online – warto zwrócić na to uwagę.  Większość firm pożyczkowych oferuje również refinansowanie pożyczki, jeśli okaże się, że konsument nie radzi sobie ze spłaceniem zobowiązania w terminie, ale usługa ta związana jest z dodatkowym kosztem dla pożyczkobiorcy.

Czy pożyczka jest dla Ciebie?

Decyzja o wzięciu pożyczki powinna być zawsze poprzedzona realną oceną możliwości terminowej spłaty. Pożyczki internetowe zwykle udzielane są każdemu klientowi, który ma zdolność kredytową, nie figuruje w rejestrach dłużników oraz spłaca regularnie inne zobowiązania, np. kredyty bankowe. Dla takich osób pożyczka online może być awaryjnym ratunkiem dla budżetu. Pomocna okazuje się również dlatego, że proces formalności trwa zwykle nie dłużej niż 10-20 min. Po wypełnieniu aplikacji online i szybkiej weryfikacji wniosku, większość firm udostępnia środki finansowe na koncie klienta jeszcze tego samego dnia. Bez wątpienia wiąże się to z dużą oszczędnością czasu w sytuacji, gdy pojawia się pilna do załatwienia finansowa potrzeba. Takie rozwiązanie nie jest natomiast dla osób, które nie są w stanie przewidzieć swojej wypłacalności, ponieważ koszty nieterminowych spłat mogą znacznie pogorszyć sytuację finansową i wpłynąć negatywnie na zdolność kredytową w przyszłości.